Wix recenze a zkušenosti: 7 věcí, které musíte vědět

wix recenzeWix.com je pravděpodobně nejoblíbenější tvůrce webových stránek na celém světě:

Pomocí nástroje Wix si vytvořilo své webové stránky více 100 milionů lidí a je také velmi oblíbený i v České republice (editor je v češtině).

Je však Wix vhodný pro vaše potřeby? A jaké zkušenosti s ním mají ostatní?

Přečtěte si náš článek Wix recenze uvedený níže, ve kterém vše zjistíte. Nacházejí se v něm také tipy na SEO, které vám pomohou získat na vaši stránku Wix návštěvníky, pokud se rozhodnete vytvořit svou stránku právě za pomoci nástroje Wix.

1. Krátké vysvětlení, co je Wix a pro koho je určen:

Wix.com nabízí služby, které vám umožní vytvořit si vlastní webové stránky zdarma. Pro vytvoření webové stránky pomocí nástroje Wix nepotřebujete žádné technické znalosti (nemusíte umět programovat).

A pokud ji budete chtít pozvednout o level výš na profesionálně vypadající webovou stránku (bez viditelných reklam společnosti Wix a s vaší vlastní doménou, jako je vasespolecnost.com nebo .cz), bude vás to stát kolem 100–200 korun měsíčně (více o cenách později).

Služby, jako jsou Wix, jsou obzvláště vhodné pro lidi na volné noze a vlastníky malých firem, kteří nechtějí platit tuny peněz za toho profesionálního chlápka přes webové stránky. Typickými uživateli mohou být například:

 • grafici,
 • architekti,
 • holičství,
 • kavárny a restaurace,
 • konzultanti,
 • fitness a jógové studia

a tak dále.

Jde také o rychlý a snadný způsob, jak spustit e-shop (více na toto téma v článku níže).

2. Wix šablony (jsou vnímavé = fungují bezproblémově na mobilu, tabletu nebo počítači)

Nástroj Wix vám ušetří čas i energii, které byste potřebovali na kreativní rozhodování, a nabízí stovky hotových šablon webových stránek.

wix šablony

Vy si pouze vyberete tu, která se nejvíce hodí k vaší firmě nebo tématu webové stránky.

Všechny tyto šablony jsou optimalizovány pro bezproblémové uživatelské použití. Lidi očekávají, že určité informace se nacházejí na webových stránkách na určitém místě. Stejně jako v autě očekáváte, že plynový pedál se nachází vpravo, brzdový pedál uprostřed a spojka vlevo. Stejným způsobem nemusíte pomocí šablon Wix přemýšlet o rozložení vaší webové stránky. Stačí pouze nahradit texty a obrázky na šablonách informacemi o své vlastní firmě.

V nástroji Wix máte mnoho moderních návrhů na 1 stránku, což znamená, že většina důležitých informací se nachází již na titulní stránce. Například pro firmy s fyzickou polohou má nástroj Wix v dolní části stránky prostor pro vaše kontaktní údaje i s mapou Google.

3. Tvůrce webových stránek v nástroji Wix (snadnost používání?)

Jakmile si vyberete šablonu pro svou stránku, zbývá pouze přidat vlastní texty, obrázky a fotky.

Tvůrce webových stránek v nástroji Wix je v podstatě editor WYSIWYG, což znamená (what you see is what you get = co vidíš, to dostaneš). Na prvky stránky můžete přímo kliknout a začít je upravovat:

wix zkušenosti

Můžete změnit fotky pozadí. Fotky v různých částech vaší stránky. Texty a tak dále.

Používá se velmi snadno a intuitivně. Pokud však hledáte tvůrce webových stránek, který se používá ještě snadněji, podívejte se také na náš článek Webnode recenze – jedná se o dobrou alternativu k nástroji Wix a hodí se pro méně technicky zdatné lidi.

Co však není tak snadné, je napsat texty, které po prvé přitáhnou návštěvníky na vaší stránku a po druhé promění tyto návštěvníky v platící zákazníky.

Více na toto téma nyní:

4. SEO v nástroji Wix (je důležité, abyste se s tým seznámili)

Webová stránka bez řádného SEO je jako auto bez motoru. Může vypadat hezky zvenku, avšak se s ním nikam nedostanete.

Můžete se tedy ptát, co je to SEO.

Je to zkratka slova search engine optimization, což v překladu znamená optimalizace pro vyhledávače. V podstatě jde o to, že pokud někdo něco vyhledává prostřednictvím nástroje Google, chceme se ve výsledcích vyhledávání Google objevit na první stránce.

Pokud hledáte jógové studio v Praze, pravděpodobně zadáte do nástroje Google přesně tato slova.

Proto bychom měli naši stránku Wix optimalizovat právě pro tato slova. Bez ohledu na to, jaký je předmět podnikání vaší firmy, pokuste se představit sami sebe na místě vašeho potenciálního zákazníka. Co vyhledávají v nástroji Google, když chtějí najít firmu, jako je ta vaše? Následně optimalizujte svou stránku pro tato „klíčová slova”.

Pokud jste ještě nezačali, zaregistrujte se zdarma na stránce Wix.com a čtěte dál:

Zde naleznete způsob, jak na stránce Wix.com zajistit SEO:

Upravte metainformace vaší titulní stránky:

V horní části klikněte na možnost „Stránka: domovská stránka” a poté na možnost „Správa stránek”:

wix recenze seo

Poté klikněte na 3 malé tečky vedle možnosti „Domovská stránka” a následně na možnost „SEO a soc. sítě”:

wix seo

Poté se vám zobrazí část, ve které je potřebné vyplnit 2 hlavní pole:

wix cz recenze

Název domovské stránky by měl obsahovat hlavní klíčová slova a název vaší společnosti. Klíčová slova týkající se toho, co děláte a kde to děláte (pokud je důležitá fyzická poloha). Například:

 • veganská restaurace v Praze,
 • osobní trenér v Brně,

… a tak dále – jistě chápete.

Popis stránky může být trochu delší a měl by čtenáře povzbudit k tomu, aby klikli na vaší webovou stránku.

Hledáte přátelského osobního trenéra v Praze, který zatočí s vašimi kily navíc? Pak již nemusíte hledat: podívejte se na mou webovou stránku a seznamte se se mnou.

A když vyplníte tato 2 důležitá pole, v náhledu okamžitě uvidíte, jak bude vaše stránka vypadat ve výsledcích Google.

Psaní textu na vaší webovou stránku o vaší firmě

Poté se vraťte na svou úvodní stránku a napište několik vět o své firmě. Zkuste na titulní stránku napsat text s minimálně 250-300 slovy a vysvětlením, co zákazníkům nabízíte. Například když máte firmu v oblasti jógy, můžete napsat o výhodách jógy, o službách, které nabízíte, informace jak se stát zákazníkem nebo členem vašeho studia atd. Nezapomeňte také do zápatí stránky uvést svou adresu, a pokud je to možné, vložit také mapu Google.

Přidání vlastních fotek a pojmenování souborů výstižnými názvy

Přidejte několik fotek, které se hodí k vašemu textu a nezapomeňte pojmenovat soubory ve vašem počítači například jóga-praha.jpg, jóga-studio-praha.jpg atd. (tedy včetně vašich klíčových slov).

Nedávejte tedy svým obrázkům náhodné názvy, jako je 1434543.jpg. To všechno z dlouhodobého pohledu ovlivní vaše výsledky SEO. Chceme, aby Google zcela pochopil, o čem je vaše webová stránka, a správné pojmenování obrázků tomu napomáhá.

Poznámka: SEO vám nepřinese okamžité výsledky. Pokud jste to však udělali správně, za 1–3 měsíce by na vaší stránku Wix měla z nástroje Google a jiných vyhledávačů začít pomalu proudit návštěvnost.

5. E-shop Wix – je to dobrý nápad?

Měli byste si uvědomit následující fakta:

Wix je hlavně tvůrce webových stránek pro „běžné” webové stránky společností, lidí na volné noze, veřejně známé osobnosti atd.

Pokud si zakoupíte minimálně balíček eCommerce, který stojí kolem 420 korun měsíčně, umožní vám také spuštění internetového obchodu.

Je v pořádku vyzkoušet pomocí nástroje Wix spustit internetový obchod.

Pokud však vytváříte seriózní internetový obchod s dlouhodobými plány, doporučujeme vám raději nástroj Shopify.com. Jedná se o nejoblíbenější službu na světě pro vytváření internetového obchodu a snadno se používá. Je zamýšlený pro úplné nováčky, ale používají ho také multimilionové firmy po celém světě.

6. Jaká je cena nástroje Wix? (Bezplatná nebo placená verze?)

Bezplatná verze vaší webové stránky Wix není časově omezena – je bezplatná navždy (pokud nepřekročíte jejich omezení měsíční návštěvnosti).

V bezplatní verzi budete mít 1 dobře viditelnou reklamu na celou šířku vaší stránky (zůstane v horní části i když se budete posouvat na stránce směrem dolů):

wix zkušenosti 2018

Adresa vaší webové stránky také nevypadá velmi profesionálně, pokud ji vytváříte pro svou společnost nebo jiné obchodní účely. Bude vypadat přibližně takto:

https://vase-volba.wixsite.com/nazev-vasi-stranky

V bezplatné verzi jsou omezené také funkce.

Pokud se tedy rozhodnete stránku vylepšit prémiovými balíčky, jsou dostupné za 5 různých cen v závislosti na počtu požadovaných funkcí. Takové byly poplatky během našeho testu:

wix cena

Skutečný měsíční poplatek závisí na tom, zda si zvolíte k zakoupení měsíční, 1leté nebo 2leté předplatné. Kliknutím na některou z těchto možností předplatného zvolíte také délku předplatného.

Pro většinu uživatelů doporučujeme výběr možnosti Combo nebo Unlimited. Získáte bezplatnou doménu na první rok a zbavíte se reklam Wix na vaší stránce. S balíčkem „Connect Domain” se však těchto reklam nezbavíte, takže pořád bude vypadat jako amatérská stránka, i když za ní platíte.

Bezplatné domény jsou pro koncovky .com, .net a další běžné koncovky. Wix neposkytuje možnost registrovat českou doménu .cz. Můžete si ji však zakoupit samostatně od jiné společnosti a poté ji propojit se svou webovou stránkou Wix.

Předtím, než se budete zamýšlet nad placenými verzemi, vyzkoušejte nástroj Wix.com zdarma.

7. Wix nebo jiný tvůrce webových stránek

Je tedy nástroj Wix vhodný pro vaše potřeby?

Zde uvádíme několik různých scénářů pro různé typy lidí. Možná se budete vědět zařadit do jedné z těchto 3 skupin a využít služby, které se vám hodí nejvíce:

 • Pokud se chystáte psát množství blogového textu, měli byste se raději poohlédnout po nástroji WordPress. Mezi blogery je nejoblíbenější a jedná se o způsob spuštění blogu v roce 2019 s největší jistotou do budoucnosti.
 • Pokud chcete vytvořit internetový obchod s malým rozpočtem, doporučujeme vám nástroj Shopify.com. Jedná se o nejoblíbenější službu pro tyto účely.
 • Pokud jste na volné noze nebo vlastníkem firmy a chcete spustit webovou stránku, rozhodně vám doporučujeme nástroj Wix. Nebo alespoň vyzkoušejte nástroj Webnode i Wix a poté se rozhodněte pro ten, který se vám líbí.

Závěr naší recenze na Wix

Hlavní informací, kterou byste si měli odnést z tohoto článku, je fakt, že 90 % vlastníků firem nepotřebuje najímat toho drahého chlápka nebo drahou dívku přes návrh webových stránek.

Webovou stránku si můžete vytvořit jednoduše sami.

Takže vyzkoušejte nástroj wix.com a uvidíte, jak se vám líbí.

Poté se sem vraťte a do komentářů uvedených níže napište své vlastní zkušenosti s nástrojem Wix. My i další čtenáři jsou zvědaví na váš názor na témata, jako jsou:

 • Snadno se používá?
 • Vylepšili jste si stránku placeným balíčkem? Jste s ním spokojeni?
 • Zdá se vám lepší jiný tvůrce webových stránek?

Dejte nám vědět.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *