Nejlepší webové stránky zdarma? Top-5 programů pro tvorbu webu 2020

nejlepší webové stránky zdarmaV tomto článku se podíváme na Top-5 možností pro nejlepší webové stránky zdarma za rok 2020.

Když se v dnešních dnech chcete zaměřit na to, jak se dělá tvorba webových stránek zdarma, je to až překvapivě jednoduché, rychlé a nevyžaduje to prakticky žádné technické znalosti.

Je to ale i důvod, proč většina ajťáků tyto služby NENÁVIDÍ. Internetová stránka dnes již totiž nestojí tisíce korun.

Ať již jste malý podnik, freelancer nebo zástupce sportovního týmu, či cokoliv jiného, vytvářet stránky můžete úplně sami.

Pokud se vám bude vytvořená stránka líbit, můžete ji jednoduše upgradovat na placený balíček (ceny jsou většinou nízké – jako pár hrnků kávy měsíčně), díky těmto balíčkům můžete získat:

 • vlastní doménu (například vasefirma.cz – nebo .com)
 • zbavit se reklam z bezplatné stránky (většinou na nich najdete bannery s nápisem ”tato stránka byla vytvořena za pomocí X”)
 • získáte přístup k více funkcím (záleží na tom, co potřebujete)

Pojďme se na to podívat. Tady je našich 5 nejlepších kandidátů pro program na tvorbu webových stránek:

PS: přečtěte si také naše 3 tipy pro vaši internetovou stránku + 3 doporučení na konci tohoto článku:

1. Webnode – nejlepší webové stránky (jednoduché, rychlé + BEZPLATNÉ .cz domény k dispozici)

webové stránky zdarma

Webnode.cz je vůbec nejoblíbenějším nástrojem pro tvorbu webovek v České republice.

Pokud jste začínající podnikatel nebo freelancer a potřebujete profesionálně vypadající stránky, rozhodně můžete začít s Webnode.

Funguje to takto:

1. Registrujte se na https://www.webnode.cz
2. Vyberte si z kategorie šablony (najdete SPOUSTU různých druhů, ze kterých můžete vybírat)
3. Přidejte vlastní text a obrázky, udělejte si stránku na míru!

A to je prakticky vše.

Jakmile budete se svým výtvorem spokojeni, můžete jej téměř okamžitě zveřejnit. Vaše stránka nyní bude mít odkaz tohoto druhu: https://vase-volba.webnode.com

Webnode je bezplatný po celou dobu užívání. Pokud se ale rozhodnete pro placenou verzi, zbavíte se neprofesionálního „webnode.com“ zakončení vaší internetové adresy. Například v balíčku MINI (125 Kč/měsíčně) máte bezplatnou doménu (.cz, .com nebo další, dle vašeho výběru), a to na celý rok. S tímto balíčkem se zároveň zbavíte také reklam, které jsou na bezplatné verzi.

Ale nejdříve si vše dobře vyzkoušejte: https://www.webnode.cz

 

2. Wix – vůbec nejpokročilejší nástroj pro webovky (ale také trochu složitější)

program na tvorbu webových stránek

Podle některých jsou Wix.com ty vůbec nejlepší webové stránky světa. V současné době mají 100 milionů uživatelů ve 180 zemích.

Tento nástroj je k dispozici také v češtině a funguje na velmi podobné bázi jako Webnode. Zaregistrujete se, vyberete si šablonu, a do té posléze přidáváte vlastní obsah.

Wix má mnoho nástrojů, jako jsou online obchod, rezervační systém pro vaše zákazníky, chat pro návštěvníky vašich stránek, apod. Ze všech 5 nástrojů ala editor webových stránek, které zde zmiňujeme, má Wix vůbec nejširší nabídku doplňků.

Wix je dobrý jak pro ty, kteří potřebují jednoduché webovky, tak pro zájemce o komplexní internetové stránky, například s e-shopem. Kdokoliv si tuto stránku může vytvořit během několika minut.

Webové stránky zdarma od společnosti Wix zobrazují hned několik reklam, zejména informaci o tom, že stánky byly vytvořeny právě za pomocí Wix – jedno takové tlačítko se nachází v zápatí, druhé v horním rohu stránky.

Adresa z bezplatné verze bude vypadat zhruba takto: https://info218841.wixsite.com/vase-volba

Tahle URL zrovna moc hezká není. S prémiovým balíčkem se můžete zbavit jak této adresy, tak reklam. Tato společnost má několik cenových možností. Nejoblíbenější volba vás bude stát zhruba 10 Amerických dolarů měsíčně (cca 220 Kč), o něco málo dražší, než Webnode.

Vyzkoušejte tuto volbu: Wix.com

 

3. Weebly – umělecký a stylový vlastní web zdarma

nejlepší webové stránky

S třetím místem do naší recenze se podíváme na Weebly. Jedná se o americkou společnost, která (zatím?) nemá volbu českého jazyka. Je však možné jej využívat v angličtině.

Najdete zde několik šablon, které jsou zejména v minimalistickém až prostém stylu. Stačí se jednoduše zaregistrovat pod vaší e-mailovou adresou (případně s účty Facebook nebo Google), a vytvořit si vlastní web zdarma.

Takže ve zkratce: Pokud jste návrháři, umělci nebo jinak kreativně založení lidé, ale také podnikatelé na mezinárodní úrovni, Weebly může být volbou pro vás!

Bezplatná webová adresa bude http://vase-volba.weebly.com, v zápatí vytvořené stránky se bude objevovat také malá Weebly reklama.

V případě, že se rozhodnete pro placený balíček, vám Weebly nabízí doménu na rok zdarma. Pokud už vlastní doménu máte, můžete ji jednoduše importovat do nově vytvořené stránky.

Weebly nabízí 4 různé cenové možnosti, podle toho jakých doplňků budete chtít využívat (pokud si je budete chtít zaplatit):

 • Starter: $8 / měsíčně – základní individuální webovka
 • Pro: $12 / měsíčně – dobrá stránka pro menší podnikání
 • Business: $25 / měsíčně – vhodné pro e-shopy
 • Performance $38 / měsíčně – využijí zejména velké a profesionální e-shopy

Poznámka: Než budete moci publikovat – a to i onu vytvořenou webovku – musíte potvrdit svůj účet vložením telefonního čísla a projít SMS ověřením.

 

4. Jimdo – další služba pro webové stránky zdarma

editor webových stránek

Jimdo je německá firma, která taktéž nabízí program na tvorbu webových stránek bez znalosti html. Toho využijí zejména freelanceři, umělci nebo blogeři.

Nicméně, mnoho zde nabízených šablon se dá označit za vzhledově staromódní. Pokud se vám předešlé 3 služby nezamlouvají, možná budete chtít Jimdo zkusit. Ani tato stránka však není k dispozici v českém jazyce.

Na bezplatné verzi bude vaše internetová adresa mít tento formát: https://vase-volba.jimdo.com

Bude se zde objevovat také malá Jimdo reklama, a to v zápatí stránky. Mimochodem: získat webovou stránku zdarma a bez reklam je prakticky nemožné. U některých služeb jsou menší, jinde zase větší.

Pokud se na jimdo.com chcete zbavit reklam, existují, jako vždy, placené balíčky dostupné v následujících cenových skupinách:

 • JimcoPro : 5 € / měsíčně (základní balíček pro malé podnikatele, blogery a živnostníky – má možnost základního internetového obchodu).
 • JimdoBusiness: 15 € / měsíčně (pokročilý balíček s plně vybaveným internetovým obchodem)

Jimdo navíc disponuje také mobilní aplikací pro Android a iOS. Díky té můžete upravovat své texty, přidávat nové fotky, ale i psát celé příspěvky. Bude se vám hodit, pokud například cestujete jen se svým telefonem a chcete se podělit o své zážitky.

 

5. Webové stránky zdarma díky WordPress.com – nejlepší volba pro blogery!

tvorba webových stránek programVýše zmíněné nástroje pro tvorbu webovek jsou spíše pro statické stránky, jakých využívají malé podniky, freelanceři apod. Pokud je vaším hlavním záměrem psaní článků a blogů, a nechce nic platit, vaší volbou by měl být WordPress.com.

Stačí se jednoduše zaregistrovat vaší e-mailovou adresou a tím si okamžitě vytvořit nový WordPress blog.

Vaše adresa bude vypadat takto: https://vase-volba.wordpress.com.

WordPress je vůbec nejoblíbenější platformou mezi blogery z celého světa, pokud jste nováčci, WordPress.com je dobrou a jednoduchou cestou, jak se seznámit se službou WordPress, a to zcela zdarma. Pokud budete chtít mít vlastní doménu, potom je lepší se zaměřit na WordPress.org s vlastním hostingem.

Poznámka: WordPress.com a WordPress.org jsou dvě různé platformy. To je však na delší povídání, které si necháme na samostatný článek. Pokud chcete začít rychle a zdarma, doporučujeme vytvořit vlastní blog na WordPress.com!

 

3 tipy při vytváření webové stránky pro malé podnikání

Při vytváření vlastní internetové stránky se dnes již nemusíte obávat ony technické stránky věci, a to díky těmto moderním editorům, které jsou opravu jednoduché.

Nyní se musíte zaměřit zejména na to vytvořit pěknou a elegantní stránku, která bude dobře sloužit vašim zákazníkům. Tady jsou naše 3 hlavní rady, jak si poradit se stránkou pro malý podnik:

#1 Jednoduchý a čistý vzhled

V dnešních dobách mají lidé rádi onen „čistý“ vzhled webových stránek, který čtenářům ihned napoví, o čem stránky jsou.

Lidé jsou schopni udržet svou pozornost po stále kratší čas, pokud tedy není hned jasné, o čem vaše stránka je, poté se návštěvník většinou odebere někam jinam.

Je také důležité si pamatovat, že v roce 2020 je webová návštěvnost zaměřena, ze svých 60 – 70%, na mobilních zařízení. V momentě, kdy navrhujete své webové stránky se nezabývejte pouze tím, jak vypadají na vašem monitoru, prohlédněte si je také na svém mobilním telefonu. Také zde musí být jednoduché je používat a hlavně najít důležité informace o vašem podniku, jako jsou telefonní číslo nebo adresa, či jiné relevantní informace.

#2 Naučte se základy tzv. optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Stránka, kterou nikdo nenajde, nemůže být nápomocná. Práce webové stránky je k vám přivést více potenciálních zákazníků, nebo získat více pozornosti k tomu, čím se zabýváte.

Co je vlastně optimalizace pro vyhledávače? To je velká otázka, zde je několik základních informací:

Je velmi důležité optimalizovat vaše webovky na několik klíčových slov, které lidé vyhledávají skrze Google. Pokud jste tedy Fotograf/ka v Praze, potom by titulek na vaší domovské stránce měl vypadat takto:

Jméno vašeho podniku – fotografování v Praze

Posléze na svou hlavní stránku umístíte text, který se věnuje právě fotografování, zmiňuje Prahu, a dobré je přidat také vaši celou adresu. Díky tomu je pro Google jednoduší pochopit, o čem vaše stránka vlastně je. Eventuálně vám právě Google zařídí onu trafiku, a to v momentech, kdy lidé budou vyhledávat informace o službách fotografování v Praze.

SEO je velmi důležité, a to platí pro obchody se sídlem hned dvakrát! Tomuto tématu se ještě budeme věnovat, tak nás nezapomeňte sledovat.

#3 Zaměřte se na čtenáře (ne na sebe)

Nejčastějším faktem na stránkách podniků je jejich zaměření na sebe. ”Podnikáme již od roku 1985, jsme tohle a jsme taky támhleto”.

Jedná se o jednu z největších chyb, kterých se začínající podniky a freelanceři dopouštějí – myslí si, že je to jen o nich. Ale ono je to vždy o zákazníkovi nebo čtenáři a tom, jak jim můžete pomoci.

Nepiště proto v korporátním stylu, pasivní a formální texty, zaměřte se na čtenáře a na to, co pro ně můžete udělat.

Představte si nějakého Petra, chlápka, který sedí ve svém autě a kouká na Google. Hledá holičství v Brně, kde se může nechat rychle ostříhat. Petr najde vaše stránku. Jaký text si myslíte, že na něj spíše zapůsobí?

a) ”Naše holičství bylo založeno v roce 1996 a dnes zaměstnáváme 6 lidí. Máme více jak 45 let zkušeností v…“

b) ”Potřebujete rychle ostříhat? Zavolejte našemu přátelskému týmu na 123456, a pojďte do toho!“

Pokud píšete text na internet a na vaši stránku, vždy je důležité se zaměřit na čtenáře a nabídnout jim řešení. Posléze je můžete pobídnout, aby se k něčemu odhodlali – ať už nabízíte cokoliv!

 

Závěr: Naše TOP 3 nejlepší webové stránky

Co je hrozně důležité je následujíc fakt, jako freelancer nebo malý podnikatel opravdu nemusíte dávat velké částky za profesionálně navrženou stránku. Tyto nástroje dnes může používat kdokoliv a vytvořit tak profesionálně vzhlížející webovou stránku.

Takže, jaké jsou nejlepší webové stránky zdarma?

Výše zmíněné editory jsou všechny velmi dobré, ale tady jsou naše poslední 3 tipy na to, jak si vybrat nástroj na míru:

 • Pokud potřebujete profesionálně vypadající webové stránky rychle a jednoduše, vyzkoušejte Webnode.
 • Pokud potřebujete pokročilejší stránky s mnoha funkcemi, pak vyzkoušejte Wix.
 • Pokud je vaším hlavním záměrem psaní blogu, začněte se učit WordPress!

Pokud už tyto služby znáte, podělte se s námi na téma tvorba webových stránek – program. Zanechejte nám komentář níže!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *