Webnode recenze a zkušenosti: 5 věcí, které musíte znát!

webnode recenzeV tomto článku si můžete přečíst recenze a zkušenosti Webprofíka s nástrojem Webnode i několik tipů pro vytvoření vašich stránek Webnode.

Webnode pochází přímo z České republiky a stal se velmi oblíbeným nástrojem na celém světě:

Přes 20 milionů lidí si již vytvořilo své webové stránky pomocí nástroje Webnode, což je skutečně hodně.

Hodí se však i pro VAŠE potřeby nebo existují lepší možnosti?

Za chvíli se k tomu dostaneme (i se seznamem dalších možností uvedenými níže v tomto článku). Zde je našich 5 věcí, které musíte vědět o Webnode.cz:

1. Pro koho je vhodný nástroj Webnode? A pro koho nikoli?

Řekli bychom, že Webnode je skvělý nástroj pro lidi na volné noze a vlastníky malých firem, kteří si chtějí vytvořit své webové stránky zdarma.

Typickým uživatelem nástroje Webnode je pravděpodobně:

 • grafik nebo jiný kreativec,
 • fyzioterapeut/masér,
 • konzultant,
 • jógové studio,
 • osobní trenér,
 • fitness studio,
 • kavárna,
 • řemeslný pivovar

a tak dále.

Je vhodný také pro vytvoření malého internetového obchodu nebo blogu. Nejvíce však doporučujeme Webnode pro profese a druhy podnikání uvedené výše. V případě těchto druhů podnikání nemusíte najímat toho předraženého chlápka přes webové stránky. Udělejte si je sami (a využijte u toho naše tipy na SEO, které se nacházejí v článku níže).

A pro koho se Webnode NEHODÍ?

Pokud jste velmi technicky orientovaní a vytváříte webové stránky s mnoha technickými funkcemi, nástroj Webnode vám nedoporučujeme. Pokud potřebujete mnoho funkcí a celé vaše podnikání se odehrává na internetu, doporučujeme vám poohlédnout se po jiných možnostech (více se o nich dovíte v 6. části tohoto článku).

I když vytváříte internetový obchod (s desítky nebo stovkami objednávek za den), doporučujeme vám poohlédnout se po jiných možnostech (které jsou také mnohem dražší). Webnode je však dobrou volbou při spouštění jednoduchého internetového obchodu.

Jak již bylo zmíněno, s nástrojem Webnode je také možné spustit blog, nýbrž bychom vám spíše doporučili použít WordPress, pokud je vaší hlavní činností právě blogování.

 

2. Jak vytvořit webovou stránku Webnode? Základní pokyny:

Webnode je program na vytváření webových stránek, při kterém nepotřebujete ŽÁDNÉ programátorské dovednosti. Ani základní dovednosti html, vůbec nic.

Zde naleznete postup, jak vytvořit stránku Webnode:

1. Zaregistrujte se na stránce Webnode.cz (zadáte pouze vaši e-mailovou adresu a vyberete si náhodný název stránky).

2. Vyberte, zda vytváříte webovou stránku nebo internetový obchod.

3. Vyberte si šablonu webové stránky podle toho, jaký je druh vašeho podnikání nebo vašich pohnutek:

webnode zkušenosti

Jak vidíte, jsou to šablony jednoduchých webových stránek s moderním vzhledem.

4. Přidejte vlastní fotky a texty – jednoduchým kliknutím na oblast, kterou chcete upravit, začnete vytvářet svou webovou stránku:

webnode nápověda

5. Po dokončení uveřejněte svou bezplatnou webovou stránku, jejíž adresa se zobrazí například následovně: https://palacinkyodpetra.webnode.com, kliknutím na tlačítko „Publikovat” v pravém horním rohu a HOTOVO.

webnode stránky recenze

Pokud chcete vidět, jak by stránka vypadala s jinou šablonou, klikněte na tlačítko nabídky v pravém horním rohu, poté na možnost „Moje projekty” a následně na možnost „Vytvořit stránky”. Takto lze snadno vytvořit několik stránek a vyzkoušet různé vzhledy.

6. Pokud se vám líbí vzhled vaší stránky a nástroj Webnode, za pouhých 125 Kč měsíčně můžete svou stránku vylepšit tím, že získá vlastní doménu, jako je palacinkyodpetra.cz (nebo jinou doménu, jako jsou .com nebo .net).

A to je vše – vaše webová stránka Webnode je nyní online.

A pokud podnikáte a chcete, aby vaši potenciální zákazníci našli vaší webovou stránku, musíte udělat ještě jednu důležitou věc, tak čtěte dál:

 

3. SEO v nástroji Webnode (pro vlastníky firem a lidi na volné noze velmi důležité!)

Když si vytvoříte webovou stránku, chcete, aby ji lidi i našli, však?

SEO (Search Engine Optimization = optimalizace pro vyhledávače) znamená, že svou webovou stránku Webnode optimalizujete tak, aby ji lidé našli prostřednictvím Google (nebo jiných vyhledávačů).

Pokud tedy podnikáte jako osobní trenér v Praze a někdo hledající trenéra zadá do Googlu „osobní trenér Praha”, chceme, aby byla vaše webová stránka uvedena hned na první straně.

Základním pravidlem je, že byste svou webovou stránku měli optimalizovat v následujícím formátu:

<vaše povolání nebo aktivita> v <městě nebo oblasti>, například:

 • osobní trenér v Praze,
 • fyzioterapeut v Brně,
 • veganská restaurace v Ostravě

a tak dále.

Takhle si nastavíte SEO pro úvodní stránku:

Nejdříve nastavíme název úvodní stránky:

V horní nabídce klikněte na možnost „Stránky” a poté na možnost „SEO nastavení stránky” (zatímco váš „Úvod” je vybrán nalevo) a naleznete následující obrazovku:

recenze webnode

Dvě zvýrazněné části jsou ty nejdůležitější:

 • Titulek stránky
 • Popisek stránky

Nakonec se budete nacházet ve vyhledávači Google a v tomto příkladu bude vaše stránka vypadat ve výsledcích vyhledávání následovně:

webnode komentáře

Takže váš název stránky by měl uvádět, co děláte a kde, a to co nejjasněji.

Váš popis je vaší krátkou obchodní prezentací, ve které se snažíte čtenáře povzbudit k tomu, aby na ní klikli a dostali se na vaší webovou stránku.

Hned poté musíte na svou úvodní stránku napsat text vysvětlující osobní trénink a vaše podnikání. Mělo by to tu a tam několik krát obsahovat slova „osobní trenér” a „Praha”. Pokud se vaše podnikání nachází na fyzické adrese, ujistěte se, že jste ji uvedli v zápatí stránky.

Pro SEO je také dobré uvést vaše hlavní klíčová slova v prvním velkém titulku na vaší stránce, jako například v této šabloně nástroje Webnode:

webnode.cz recenze

Nechceme nijakým způsobem Google „oklamat” napěchováním vaší webové stránky Webnode klíčovými slovy. Musíte pouze napsat jasný text o svém podnikání a o tom, co děláte. Zkuste napsat text o délce alespoň 300 slov (o osobním tréninku, fyzické zdatnosti, vašem podnikání a uveďte také svou lokalitu). Díky tomu Google snadněji pochopí, o čem je vaše webová stránka.

Pamatujte si však, že účinky SEO budou pomalé. Takže pokud si vytvoříte stránku dnes, může trvat týdny nebo měsíce, než začne přicházet návštěvnost z vyhledávání na Google. Vyhledávač Google totižto nezačne důvěřovat webovým stránkám okamžitě, tak s ním mějte trpělivost.

Myslete také na vytvoření stránky na Facebooku pro vaše podnikání a přidejte na ní také odkaz na vaši webovou stránku. I to pomůže vašemu SEO.

 

4. Jaký je ceník Webnode? Bezplatná nebo placená verze?

Základní verze nástroje Webnode je zdarma:

Získáte trvalou webovou stránku (bez časového omezení). Existují nýbrž omezení s ohledem na to, jakou návštěvnost zvládne vaše webová stránka. Takže pokud začne na vaši stránku proudit velká návštěvnost, Webnode může po dosažení omezení vaši stránku zrušit.

Pokud podnikáte nebo se snažíte na svou stránku dostat platící zákazníky, je načase vytáhnout svou peněženku a připlatit si. Pokud máte na konci adresy své webové stránky příponu webnode.cz, nevypadá to velmi profesionálně:

webnode

Naštěstí nejsou placené balíčky tak drahé (stačí se vzdát několika káv z kavárny za měsíc, pokud vás trápí náklady):

Na webové stránce společnosti Webnode se můžete podívat na přesné funkce, zde však uvádíme náš krátký přehled jednotlivých balíčků i s komentářem:

LIMITED (75 Kč za měsíc):

Úplně základní balíček Limited vám prakticky umožňuje pouze přidat k své webové stránce svou vlastní stávající doménu. Má však výrazné omezení návštěvnosti i úložního prostoru. Pokud máme být upřímní, tento balíček je zcela zbytečný. Podívejme se na další:

MINI (125 Kč za měsíc):

Balíček MINI vám umožňuje získat bezplatnou doménu na první rok. Získáte dostatek úložního prostoru a internetové šířky pásma pro svou stránku, která bude mít vaši vlastní doménu.

Malým negativem je to, že vaše stránka bude mít pořád malé reklamy na společnost Webnode. Pokud se chcete těchto reklam zbavit (a získat více funkcí), podívejte se na další balíček:

STANDARD (249 Kč za měsíc):

Standard je nejběžnějším placeným balíčkem Webnode. Je vynikající pro malé firmy, zejména z následujících důvodů:

 • získáte svou vlastní doménu (.cz, .com, .net + mnoho dalších možností), která je první rok zdarma,
 • zbavíte se reklam na Webnode,
 • spousta úložného prostoru (na obrázky i možná videa) + prakticky neomezené množství internetové návštěvnosti,
 • získáte až 20 e-mailových účtů, takže pokud máte zaměstnance, můžete každému poskytnout dobře vypadající e-mailovou adresu,
 • balíček Standard vám také umožňuje otevřít internetový obchod.

PROFI (417 Kč za měsíc):

Balíček PROFI obsahuje všechny funkce balíčku STANDARD a k tomu více úložního prostoru a žádná omezení internetové návštěvnosti vaší stránky. Takže můžete začít s balíčkem Standard a pokud vaše stránka příliš naroste, zaměníte ho za balíček PROFI.

 

5. Alternativy nástroje Webnode? Zde uvádíme několik z nich:

Mnoho lidí zadává do Googlu: „webnode nebo wix”. Jak možná víte, Wix je konkurenčním nástrojem Webnode.

My si o tom myslíme tohle:

Wix je lepší pro pokročilejší uživatele. Nabízí množství funkcí pro vytvoření seriózní webové stránky. Funguje stejným způsobem – nejdříve můžete vytvořit bezplatnou webovou stránku a poté ji můžete vylepšit získáním vlastní domény a mnohých dalších funkcí.

Webnode je však jednodušší a levnější volbou. Používá se velmi snadno a splní požadavky většiny malých firem a lidí na volné noze, kteří si chtějí vytvořit webovou stránku.

Pokud si nejste jisti, vyzkoušejte je oba zdarma a poté si vyberte ten, který se vám líbí víc.

A opakujeme, že pokud jste na blogování, WordPress nebo dokonce Blogger jsou lepšími možnostmi než Wix nebo Webnode. Pro techničtější řešení je také obvykle lepší vytvořit stránku WordPress. Lidé používající WordPress jsou obvykle jinou skupinou zákazníků než běžný zákazník nástroje Webnode.

Uživatel nástroje Webnode je obvykle někdo, kdo podniká „offline” a potřebuje pouze jednoduchou a dobře vypadající webovou stránku.

Uživatel nástroje WordPress je někdo, koho celé podnikání je založeno na internetu a vyžaduje mnoho technických funkcí.

 

Závěr

Webnode je skvělým nástrojem na vytváření webových stránek pro 95 % vlastníků malých firem:

Nebudete muset strávit hodiny mlácením hlavy o zeď kvůli nějakému softwaru, který se těžce používá. Pravděpodobně máte v souvislosti se svým podnikáním důležitější věci na práci, takže Webnode je snadné a rychlé řešení. Stačí umístit svůj text a obrázky (a použít naše tipy na SEO), zakoupit si doménu a máte hotovo.

Tak to vyzkoušejte a vytvořte si svou stránku na Webnode.cz!

Pro všechny ostatní, kteří potřebují techničtější řešení, existují Wix nebo WordPress nebo si možná budou chtít najmout toho drahého chlápka, který jim vytvoří webovou stránku na míru.

Máte již zkušenosti s Webnode? Co si o něm myslíte? Napište nám níže do komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *